Menu

Wpływ emocji na zakłady bukmacherskie

O tym, że emocje są złym doradcą w każdym etapie naszego życia zdarza się nam przekonać wiele razy, ale sprawę z tego zdajemy sobie dopiero kiedy się uspokoimy, a emocje opadną. Podobnymi regułami rządzą się zakłady bukmacherskie, gdzie przy udziale emocji możemy podjąć złe, nietrafione i irracjonalne decyzje, które powodują utratę kapitału. Co ciekawe do podjęcia złych decyzji przyczyniają się zarówno emocje negatywne, jak i pozytywne !

W dzisiejszym poradniku chcę przedstawić informacje, dlaczego kierowanie się emocjami w obstawianiu swoich typów nie osiągniesz niczego dobrego.

Wpływ emocji na zakłady bukmacherskie

O tym, że emocje są złym doradcom przekonać możemy się nie tylko w zakładach bukmacherskich, ale nawet w codziennym życiu. W poniższym artykule przedstawiono wszystkie informacje na temat tego jak emocje źle wpływają na wyniki finansowej naszej gry, a co ciekawe robią to zarówno euforyczne uniesienia szczęścia jak i przygnębiający smak porażki.

Dlaczego typowanie pod wpływem emocji negatywnych przynosi stratę ?

Gdy czujemy się zrezygnowani, bo nasze typy nie wchodzą jeden za drugim, kiedy straciliśmy wiarę w wygraną lub ta wygrana przeszła nam obok nosa (padł gol w 93. minucie meczu ; ktoś przestrzelił karnego ; nie trafiliśmy tylko jednego meczu na kuponie) czujemy rozgoryczenie.

Te rozgoryczenie natomiast może przełożyć się na chęć szybkiego odegrania się czyli grę za wyższe stawki, bardziej ryzykownych zakładów. Ludzie, a raczej niedoświadczeni gracze mają w swoim zwyczaju skłonność do ryzykowania większych sum, bardziej ryzykownych typów, tylko po to by „szybko odrobić to co stracili, a potem grać już >>normalnie<<”. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że takie działanie prowadzi do bardzo szybkiego bankructwa i pogłębianiu się w nijakich typach bukmacherskich. Tym samym gra pod wpływem emocji negatywnych przynosi jeszcze więcej negatywnych skutków.

Dlaczego typowanie pod wpływem emocji pozytywnych przynosi stratę?

Ludzie z natury podchodzą do radosnych wydarzeń bardzo szczęśliwi, ale szybko zatracają wtedy umiejętność racjonalnej analizy. Rozchodzi się o to, że w momencie gdy trafiliśmy kilka kuponów i zarobiliśmy dzięki temu 5 000 zł to nagle wydaje się nam, że możemy pozwolić sobie na ryzykowny typ za wysoką stawkę. Przecież „nawet jeśli stracimy stawkę to pochodzi ona z wygranej, a nie naszego portfela”. Tym samym osiągniętą wygraną jesteśmy w stanie bardzo szybko przepuścić i z naszej wygranej pozostaną nici.

wpływ emocji na zakłady bukmacherskie

Jak zarobić na zakładach bukmacherskich ?

Te pytanie postawię zawsze tam gdzie rozpatruję pewien aspekt zakładów bukmacherskich i staram się pokazać jak grać by robić to dobrze, to znaczy tak by na tym zarobić. By osiągać zyski na zakładach bukmacherskich musimy wyłączyć emocje.

Ktoś z Was na pewno zapyta jak zatem obejść skutki wpływu emocji, skoro zarówno negatywne jak i pozytywne nie pozwalają nam zarabiać ? Otóż prawda jest taka, że musimy działać niczym maszyna – na zasadzie TAK lub NIE ; 0 albo 1 ; oznacza to, że nie wolno nam zmieniać w swoim systemie bukmacherskim niczego, bez względu na to czy obecnie jesteśmy 500 zł na minusie czy 10 000 zł na plusie. Jeśli wyznaczyliśmy sobie, że gramy za określony procent budżetu, to go nie zmieniajmy. Jeśli gramy takie typy bukmacherskie to ich nie zmieniajmy (no chyba, że nie trafiamy żadnych ; bardziej rozchodzi mi się tutaj o „ryzykowność” zakładów – po prostu nie stawiajmy bardziej ryzykownych).

Kluczem do pozbycia się emocji jest po prostu postępowanie według ściśle określonych reguł, które wyznaczają nam przyjęty system bukmacherski.

Co zrobić jeśli wciąż nie zarabiam ?

Ktoś w tym momencie może słusznie zapytać co zrobić, jeśli nawet grając bez emocji nie udaje się osiągać zysków z zakładów bukmacherskich. W takim wypadku należy od nowa rozpisać swój własny system bukmacherskich, ponieważ może się okazać, że :

  • Procent budżetu za jaki gramy jest niewłaściwy;
  • Gramy typy bukmacherskie o niskiej wartości;
  • Nie stosujemy żadnego sposobu doboru stawki, na przykład progresji.

To oczywiście tylko pojedyncze przykłady najbardziej oczywistych błędów jakie mogą pojawić się w naszym systemie gry. Należy uważnie prześledzić czy gdzieś nie przyjęliśmy błędnego założenia.

Jak rozpoznać, że to emocje są złym doradcom ?

Jak rozróżnić, że to emocje wpływają na złe wyniki finansowe, a nie właśnie błędne typy bukmacherskie czy niewłaściwy system bukmacherski ?

Jeśli notujesz straty po tym jak niedawno wygrałeś pieniądze lub kolejne przegrane zakłady przynoszą Ci coraz większe straty, a Ty czujesz, że tracisz kontrolę nad granymi zakładami i wiesz, że podejmujesz większe ryzyko, to wtedy właśnie emocje powodują, że nie zarabiasz.

Jeśli cały czas grasz według swoich założeń, nie bagatelizujesz tego co podpowiadają Ci Twoje ustalenia, ale wciąż nie zarabiasz pieniędzy, to wtedy należy rozważyć zmianę sposób wyznaczania typów bukmacherskich, sposób dobierania stawki czy zreorganizować inne założenia systemu bukmacherskiego, który stosujesz.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI