Menu

TYPY NA MECZE 20 KOLEJKI LIGI ANGIELSKIEJ

W tym wpisie znajdują się typy na mecze 20 kolejki ligi angielskiej, która w okresie świąt oraz Nowego Roku nie znajduje chwili wytchnienia.

Z całą pewnością dobra forma w tym okresie może przeważyć szalę udanego (lub nie) sezonu na jedną ze stron. Ci, którzy w tym czasie przegrywają zbyt często mogą odpaść z walki o Mistrzostwo, TOP4 lub na dobre zadomowić się w strefie spadkowej. Drużynom przydają się szerokie i wartościowe ławki rezerwowych, bo nawet tak wybiegani gracze jak Ci z Premier League nie są w stanie grać na 100% możliwości co dwa dni. Obstawiając mecze u bukmacherów trzeba mieć to na uwadze.

Typy na mecze ligi angielskiej

Staram się to często podkreślać, żeby typy na mecze ligi angielskiej (i nie tylko) były przemyślane. Trzeba skonfrontować prawdopodobieństwo trafienia z oferowanym kursem. Co z tego, że zwycięstwo Manchesteru City z Burnley (najsłabszą drużyną w meczach wyjazdowych jest „pewne”) skoro kurs jest żałośnie niski. Aby stawiać dobre typy bukmacherskie, trzeba znaleźć typ o dużej szansie trafienia i odpowiednio wysokim kursie.

typy na ligę angielską

Moje typy na mecze ligi angielskiej w ramach 20 serii spotkań dotyczą rywalizacji:

  • Middlesbrough – Leicester
  • West Brom – Hull
  • West Ham – Manchester United
  • Bornemouth – Arsenal

Ale co konkretnie postawić u bukmachera? O tym poniżej.

Co postawić u bukmachera

Moim zdaniem u bukmachera warto postawić typy na mecze takie jak:

Middlesbrough – Leicester 1

Pojedynek dwóch drużyn, które całkiem prawdopodobnie będą musiały walczyć o ligowy byt do późnej wiosny. Middlesbrough i Leicester są ligowym sąsiadami, ale moim zdaniem najwłaściwiej postawić w tym meczu typ na Middlesbrough (po wysokim kursie 2.75). Dlaczego? Gospodarze są dobrym zespołem na własnym boisku (3 zwycięstwa w ostatnich 5 meczach).

Absolutnie odmienne nastroje panują w Leicester, gdy ta drużyna gra na wyjeździe. 2 remisy i aż 7 porażek w 9 meczach to 19-ty bilans w całej Premier League. Jak wobec tego należy oceniać szanse Leicester na jakąkolwiek zdobycz punktową? Ano nisko.

Uważam, że Middlesbrough jest faworytem tego spotkania, a przy takim kursie byłoby grzechem na nich nie postawić.

West Brom – Hull 1

Nie licząc porażki z Manchesterem United, 3 ostatnie spotkania na własnym terenie, West Brom wygrał zdobywając 9 punktów. To drużyna bardzo niewygodna dla rywali gdy gra na swoim stadionie.

Biorąc pod uwagę bardzo słaby bilans gier (1-1-7) w delegacjach Hull (18 pozycja pod tym względem w całej Premier League), faworyt meczu może być tylko jeden i są nim gospodarze.

Do postawienia takiego typu na mecz skłania mnie nie tylko powyższa statystyka, ale również odpowiednio wysoki kurs (1.95) oferowany przez bukmacherów. Uważam, że mnożąc prawdopodobieństwo trafienia przez kurs, otrzymujemy wynik większy niż 1, a więc jest to Value Bet (wartościowy typ).

West Ham – Manchester United X

W ostatnich 5 meczach West Ham u siebie przegrał tylko raz. Manchester United jest w wyśmienitej formie, wygrywając mecz za meczem. Co więc skłoniło mnie do tego, żeby u bukmachera postawić na remis? Ano moim zdaniem kurs oferowany na Czerwone Diabły (1.57) jest zdecydowanie za niski.

Zgadzam się z tym, że to ekipa Mourinho jest faworytem tego spotkania, ale nie zgadzam się z tym, że szanse West Hamu powinny być oceniane tak nisko. Młoty wracają na odpowiednie tory, grając coraz lepiej. Na swoim stadionie mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności i wydaje mi się, że remis jest możliwy, co biorąc pod uwagę zaniżony kurs na United, jest moim zdaniem, najwłaściwszym typem na ten mecz.

Bornemouth – Arsenal 1

Typ dla wielu może być zaskakujący, bo przecież Arsenal Londyn wygrywa mecz za meczem pokazując swoją świetną formę. To się zgadza, ale również Bornemouth gra jak z nut, szczególnie w meczach u siebie.

Nie trzeba długo szukać pamięcią by przypomnieć sobie wygraną w dramatycznych okolicznościach z Liverpoolem (4:3), a przecież trudno o The Reds powiedzieć, że w tym momencie są gorsi od Kanonierów.

Skoro więc Bornemouth potrafiło wygrać z Liverpoolem, o to samo może pokusić się w meczu z Arsenalem Londyn. Bilans gier u siebie (5-1-3) dowodzi, że gospodarze są bezkompromisowi i dość często wygrywają. Czy tak będzie tym razem?  Nie wiem. Ale wiem, że przy takiej szansie na wygraną i takim kursie, który oferują bukmacherzy, na Bornemouth trzeba postawić.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI