Menu

Stawka modulowana – Systemy bukmacherskie

Wspominałem już w kilku artykułach, że wszystkie profesjonalne systemy bukmacherskie łączą w sobie dwa elementy. Musimy zdawać sobie sprawę z tego jakie typy bukmacherskie będziemy stawiali na swoich kuponach oraz jak będziemy dobierali stawkę, a w tym artykule poruszymy przede wszystkim temat stawki modulowanej.

Bardzo trudno jest sobie wyobrazić sytuację by same typy bukmacherskie nie wsparte przez jakikolwiek system bukmacherski miały przynieść zysk.

Tworząc system bukmacherski będziemy zastanawiali się jakie typy bukmacherskie będą dla nas najbardziej odpowiednie. Nie powinniśmy się sugerować wynikami innych osób, ponieważ nie ma reguły, które typy bukmacherskie sprawdzą się dla konkretnej osoby, gdyż każdy ma inną skuteczność typowań przy określonym przedziale kursów.

Przykład :

Osoba A :

Przy średnim kursie 1.41 (z zakresu 1.2 – 1.6) ma skuteczność 60 % – nieopłacalne

Przy średnim kursie 3.25 (z zakresu 2.7-3.4) ma skuteczność 37 % – opłacalne

Osoba B :

Przy średnim kursie 1.43 (z zakresu 1.2 – 1.6) ma skuteczność 79 % – opłacalne

Przy średnim kursie 3.25 (z zakresu 2.7 – 3.4) ma skuteczność 24 % – nieopłacalne

Widać, że dla OSOBY A bardziej opłaca się grać wyższe kursy, a dla OSOBY B wręcz przeciwnie. Każdy z nas powinien samemu zdefiniować jakie typy bukmacherskie są dla niego najbardziej opłacalne.

Ten artykuł poświęcam jednak przedstawieniu czym jest stawka modulowana i dlaczego warto ją wziąć pod uwagę gdy tworzymy najlepszy system bukmacherski.

Na czym polega stawka modulowana ?

Stawka modulowana polega na przydzieleniu każdemu typowi pewnej wagi według, które decydujemy za jaką kwotę będziemy grali.

Najczęściej stawka modulowana wymaga od gracza by przydzielał każdemu typowi bukmacherskiemu wagę od 1 do 10.

Każda waga równa jest określonemu procentowi budżetu. Przykładowo waga 1 to 0.5 % budżetu, a waga 10 to 4 % budżetu.

Dla zobrazowania jak może to wyglądać w rzeczywistości :

Waga % kapitału za jaki gramy
1 0,5 %
2 1 %
3 1,5 %
4 2 %
5 2,5 %
6 3 %
7 3,5 %
8 4b%
9 4,5 %
10 5 %

Każdy typ bukmacherski jaki trafi na nasz kupon musi otrzymać swoją wagę zgodną z prawdopodobieństwem trafienia. Im typy bukmacherskie bardziej prawdopodobne, tym większą wagę powinny otrzymać.

Typ na zdobycie gola przez Real Madryt w meczu z Górnikiem Zabrze będzie miał wagę 10, podczas gdy zwycięstwo Pogoni Szczecin z Barceloną wagę 1. Przyznanie określonej wagi leży w gestii grającego.

Przykład zastosowania stawki modulowanej

Zakładając, że budżet wynosi 1000 zł i stosujemy powyższą tabelę to na typ bukmacherski z wagą 1 postawimy 5 zł, a na typ bukmacherski z wagą 10 stawka wynosić będzie 50 zł.

Wartości te ulegają zmianie wraz ze zmianą ogólnego budżetu lub wartości procent kapitału za jaki gramy dla określonej wagi.

Stawka modulowana – systemy bukmacherskie

Stawka modulowana to część systemu bukmacherskiego, która pozwala dobierać stawkę do zakładu. Jej założeniem jest optymalizacja stawki względem ryzyka, czyli gra za taką kwotę, która jest adekwatna do prawdopodobieństwa trafienia.

Przedział wag stawki modulowanej najczęściej ma zakres 0.5 – 5 % ogólnego, całego budżetu. Oznacza to, że stosując systemy bukmacherskie ze stawką modulowaną nie powinniśmy grać na jeden zakład za więcej niż 5 % budżetu !

Zbyt wysoka stawka (procentowo całego budżetu) to jeden z największych błędów graczy. Wszystkie profesjonalne systemy bukmacherskie, w tym stawka modulowana przewidują grę tylko za kilka % naszego kapitału.

Stawka modulowana to część systemu bukmacherskiego, która pozwala na grę bez wizji szybkiego ryzyka, ale w zamian liczyć się należy z mniejszymi kosztami.

stawka modulowana system bukmacherski

Stawka modulowana – zalety

Największe zalety jakie daję stawka modulowana to :

  • bezpieczeństwo kapitału,
  • małe prawdopodobieństwo ryzyka,
  • rozsądny dobór stawki do szans na trafienie,
  • jesteśmy w stanie sprawdzić skuteczność naszych typów.

Stawka modulowana – wady

Do największych wad stawki modulowanej zaliczamy :

  • zyski są mniejsze niż przy bardziej ryzykownych systemach bukmacherskich,
  • może przynosić straty jeśli nieodpowiednio dobieramy wagi do typów bukmacherskich

Czy warto grać stawką modulowaną ?

Stawka modulowana to bardzo dobra propozycja jeśli zastanawiamy się jak dobierać stawkę przy wybranym systemie bukmacherskim. Absolutnie kluczowym elementem jest jednak prawidłowe przypisanie wagi do konkretnego typu bukmacherskiego, czyli określenia rzeczywistego prawdopodobieństwa trafienia.

Ten kto trafnie ocenić będzie potrafił wagę (szansę trafienia) danego typu bukmacherskiego ten przy udziale stawki modulowanej osiągnąć może naprawdę dobre rezultaty.

Stawka modulowana najlepiej sprawdza się gdy mamy całkiem niezłą skuteczność naszych typów, a mimo to nie potrafimy zarobić na zakładach bukmacherskich. Jest ona bezpiecznym systemem bukmacherskim, w którym naprawdę ciężko doprowadzić do bankructwa.

One comment

1 Pings/Trackbacks for "Stawka modulowana – Systemy bukmacherskie"
  1. […] typów z tych 6, żeby wyjść na zero. Większa liczba trafień to już czysty zysk. Polecam grać stawką modulowaną lub […]

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI