Menu

Progresja na remisy – System Bukmacherski

Każdy system bukmacherski powinien zawierać w sobie przynajmniej dwa główne elementy, które będą nam podpowiadały jak grać – jakie typy bukmacherskie będziemy stawiali oraz w jaki sposób będzie dobierana stawka do kolejnych zakładów.

Co do typów, to powinny być one takie gdzie stosunek naszej trafności do kursów jest jak najwyższy. Może to oznaczać, że bardziej opłacalne będzie granie kursów po średniej wartości 2.25 z 50 % skutecznością niż kursów 1.6 przy skuteczności 70 %.

Sposób dobierania stawki jest bardzo ważny, ponieważ pozwala generować zyski nawet jeśli kilka poprzednich zakładów okazało się przegranych. Znaczenie ma również wysokość naszego kapitału – stawka powinna być dobrana w ten sposób byśmy mogli grać przez co najmniej kilka progów systemu.

NA CZYM POLEGA PROGRESJA NA REMISY

Założenia tego systemu bukmacherskiego są niezwykle proste, a sukces bazuje na wierze, że prędzej czy później musi paść remis – tak częsty przecież rezultat meczu piłkarskiego.

By grać progresję na remisy musimy :

 • wybrać sobie jedną drużynę (najlepiej taką, która często remisuje)
 • stawiać na jej remis aż do pierwszego trafienia
 • w przypadku gdy poprzedni zakład okazał się przegrany, następny gramy za stawkę dwukrotnie wyższą

Progresja na remisy – system bukmacherski opiera się na bardzo wiarołomnej wierze, że prędzej czy później dana drużyna musi zremisować. Przecież wszystkie drużyny remisują w ciągu sezonu co najmniej kilka razy.

Jest to jak najbardziej prawda, a fakt, że już pierwsze trafienie powoduje wyjście na plus (CZYSTY ZYSK) pokazuje, że jest to system warty rozważenia.

Problemem może być fakt, że remis w praktyce nie pada tak często jak byśmy tego chcieli, a niesamowicie szybki wzrost stawek powoduje, że najczęstszym brakiem powodzenia tego systemu bukmacherskie jest niewystarczający kapitał.

PROGRESJA NA REMISY – SYSTEM BUKMACHERSKI

Gdybyśmy dysponowali nieograniczonym budżetem, to progresja na remisy byłaby najlepszym systemem bukmacherskim na świecie. Właściwie każda progresja mogłaby taka być.. Problem jednak w tym, że nikt z nas nie dysponuje nieograniczonym budżetem, a stawki w progresji na remisy rosną naprawdę szybko.

Oto przykład tego jak wygląda gra progresją na remisy (system bukmacherski) przy stawce początkowej o wartości 2 zł i kursie 3.35 na każdy z remisów.

progresja na remisy - system bukmacherski

Jak widać stawka rośnie lawinowo, bo przy początkowym wkładzie 2 zł, już 7-my zakład wymaga od nas gry za 128 zł, co powoduje, że całkowite koszty gry na siódmym poziomie wynoszą 254 zł !

254 zł inwestycji po to by na czysto osiągnąć blisko 175 zł zysku. Jest to wprawdzie całkiem sporo, ale pamiętajmy o dwóch sprawach :

 • nie każdy z nas zadowoli się grą od 2 zł na początku, bo wtedy wygrana jest niewielka
 • jeśli podniesiemy stawkę początkową to musimy dysponować wielkim budżetem, bo przecież remis może zdarzyć się dopiero w 10 czy 11 etapie systemu !

Mało kto z niedoświadczonych graczy zaczyna progresję od niskiej stawki, gdyż wygrane rzędu 7 zł nie są dla nikogo interesujące. Dlatego znacząco zawyża się stawkę początkową by odnieść wymierny zysk. W rzeczywistości dochodzi do sytuacji, w której gracz nie jest w stanie pokryć 4 czy 5 etapu gry, bo z uwagi na za wysoką stawkę początkową nie ma budżetu pozwalające grać dalej.

ZALETY PROGRESJI NA REMISY

 • przy nieograniczonym budżecie jest gwarancją sukcesu
 • remisy teoretycznie padają czesto
 • niezły kurs

WADY PROGRESJI NA REMISY

 • by przyniosła sukces wymaga ogromnego kapitału
 • duże ryzyko utraty kapitału

PROGRESJA NA REMISY – GRAĆ CZY NIE ?

Progresja na remisy jest systemem bukmacherskim bardzo wiarołomnym. Ludziom wydaje się, że przecież remis musi w końcu paść. Praktyka pokazuje, że sytuacje gdzie remis pada dopiero w 10 czy 11 etapie gry nie są taką rzadkością.

Gdybyśmy dysponowali nieograniczonym budżetem, to progresja na remisy byłaby idealnym systemem bukmacherskim, który gwrantowałby zysk. Pamiętać jednak trzeba o tym, że nikt z nas takimi pieniędzmi nie dysponuje.

Sekretem dobrze prowadzonej progresji na remisy jest przyjęcie takiej stawki początkowej, która pozwoli nam na przejście przez co najmniej 10 etapów gry. Dokonajmy zatem kalkulacji czy taka gra się nam opłaci i czy wysokości wygranych na drugim, trzeciem etapie systemu są dla nas zadowalające.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wykorzystywać progresywny system doboru stawki w inny interesujący sposób. Zachęcamy do przeczytania osobnego wpisu – kiedy progresja jest opłacalna ?

One comment

1 Pings/Trackbacks for "Progresja na remisy – System Bukmacherski"
 1. […] Remis to często wykorzystywany wynik do tworzenia dochodowy systemów bukmacherskich. Oczywiście najpopularniejszym systemem gdzie jedną z podstawowych zasad jest obstawianie remisu jest oczywiście progresja na remisy (w tym wpisie możecie przeczytać czy warto grać progresją na remisy). […]

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

 • 220 posts
 • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI