Menu

Kiedy grać systemem X z Y ?

Każdy bukmacher umożliwia swoim Klientom możliwość gry systemem X z Y (na przykład 2 z 4, 7 z 13 czy innej, właściwie dowolnej kombinacji). Założeniem takiego systemu jest możliwość pomyłki, a mimo to osiągnięcia wygranej.

Przykładowo dla zakładu 2 z 4, wystarczy, że grający trafi co najmniej dwa typy by otrzymać wygraną. Oczywiście nie wynosi ona tyle co trafienie wszystkich czterech typów, a jej wysokość będzie wynosiła iloczyn dwóch trafionych typów i stawkę na daną kombinację.

Na czym polega system X z Y w zakładach bukmacherskich?

Ilość kombinacji jest uzależniona od wartości X oraz Y, w zakładzie X z Y. Dla przykładu w zakładzie 2 z 3, mamy następujące kombinacje :

AB, AC, BC

Łącznie jest to liczba 3 kombinacji. Przy stawce 120 zł na cały system (trzech kombinacji), stawka na pojedynczą kombinację wynosi 1/3 całej stawki, czyli 40 zł.

Dla przykładu załóżmy, że typy oferowane są po następujących kursach : A – 2.0 ; B – 1.5 ; C – 3.0, a zatem wygrana przy grze 2 z 3 i trafieniu tylko dwóch typów, wygrana wynosiłaby :

Kurs trafionych kombinacji * stawka na kombinację, a zatem zakładamy, że trafiono A i B.

2 * 1.5 * 40 zł = 120 zł, czyli dokładnie tyle co stawka za cały system.

Tym samym widzimy, że grający wprawdzie nic nie zarobił, ale też nic nie stracił. Gdyby trafił również zakład C, jego wygrana wynosiłaby znacznie więcej, gdyż byłaby sumą trzech kombinacji : AB, AC, BC.

Jednak gra systemu 2 z 3 nie wyklucza również dołączenia innych kombinacji takich jak 1 z 3 czy 3 z 3. Grający może zagrać wszystkie te kombinacje jednocześnie, grając wspomniane zakłady w systemach 1 z 3, 2 z 3 oraz 3 z 3, a tym samym wszystkie możliwe typy, które dają wygrane to :

A, B, C, AB, AC, BC oraz ABC. Łącznie jest to 7 kombinacji, a zatem stawka na pojedynczą kombinację wynosi 17,14 zł. Im więcej kombinacji, tym mniejsza jest stawka na pojedynczą kombinację, ale dajemy sobie więcej wariantów na wygraną.

kiedy grać system x z y

Należy zauważyć, że im więcej gramy typów na jednym zakładzie, tym większa jest potencjalna liczba kombinacji we wszystkich zakładach. Gdy gramy 2 z 3, to widzimy, że ilość kombinacji wynosi 3. Tymczasem grając 2 z 5, ta liczba kombinacji urasta do wyższej liczby i wynosi 10.

AB, AC, AD, AE, BC, BD, BE, CD, CE, DE.

Widać zatem, że liczba potencjalnych kombinacji rośnie w bardzo szybkim tempie przy stosunkowo niewiele większej liczbie typów. Gdy dodamy do tego grę 3 z 5, 4 z 5 oraz 5 z 5 to wyniknąć może z tego, że stawka na pojedynczą kombinację będzie bardzo niska. Nawet jeśli uda nam się trafić 2 z 5 czy 3 z 5 to w rzeczywistości może okazać się, że i tak wygrana nie będzie wynosiła tyle co stawka na cały system. To pokazuje, że kiedy chcemy grać system X z Y musimy odpowiednio dobrać kursy do systemu.

Kiedy grać systemem X z Y ?

Choć zdania są podzielone, czy gra systemem X z Y może przynosić korzyści, to ja jestem przekonany, że tak może być w rzeczywistości naprawdę. Trzeba jednak wiedzieć kiedy taki system warto stosować. Oczywiście nie muszę nikomu przypominać, że podstawą są wartościowe typy bukmacherskie oraz odpowiednie dobieranie stawki, ale kluczem do sukcesu jest gra odpowiednich kursów przy takim systemie.

By system gry X z Y przynosił pieniądze musimy grać takie typy, których iloczyn kursu jest większy niż potencjalna liczba kombinacji w systemie. Brzmi nieco skomplikowanie, ale w rzeczywistości znacznie łatwiej jest to zrozumieć. Po prostu gdy gramy przykładowo 2 z 5, iloczyn najniższych dwóch kursów musi być wyższy niż liczba wszystkich granych kombinacji ! Dzięki temu trafienie nawet tylko dwóch typów zagwarantuje nam zysk !

Najlepszy system bukmacherski ?

Innymi słowy mówiąc – sprawdzamy na ile (wszystkich) kombinacji nasza na stawka zostanie podzielona. Iloczyn najniższych kursów, najniższej potencjalnej wygranej musi być większy niż liczba wszystkich kombinacji. Dzięki temu wychodzimy na plus nawet przy potencjalnie minimalnej wygranej. Każde kolejne trafienie, spowoduje tylko jeszcze większy zysk.

Prawda jest zatem taka, że kiedy chcemy grać system X z Y to mamy bardzo dobry pomysł, ale by był on systemem opłacalnym jednak trzeba zastosować się do porady, którą tutaj przedstawiłem. Ludzie błędnie twierdzą, że tym sposobem gry nie ugramy nic wielkiego, tymczasem można osiągać duże zyski, dając sobie margines błędu. Najbardziej opłacalny ten system będzie dla osób, które mają nosa do trafiania wysokich kursów, wtedy realizowanie nakreślonych przeze mnie postanowień jest znacznie łatwiejsze.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI