Menu

JAK ZAROBIĆ NA ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Każdy kto stawia zakłady bukmacherskie robi to po to by zarobić pieniądze. Wierzymy w to, że w obliczu dość sporej wiedzy sportowej przechytrzymy bukmachera i uda nam się zarobić pieniądze. Tak jednak najczęściej nie jest z kilku powodów :

 • nieumiejętnie wyznaczanych typów bukmacherskich,
 • braku zastosowania systemu bukmacherskiego,
 • słabej wiedzy na temat tego jak działają bukmacherzy,
 • zbyt dużego wpływu emocji na naszą grę.

Istnieje co najmniej kilka czynników, które mogą przyczynić się do lepszych wyników naszej gry. Są to przede wszystkim wartościowe typy bukmacherskie czy dobry system, które znacząco mogą poprawić nasze finanse.

JAK ZAROBIĆ NA ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH?

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość osób traci pieniądze na zakładach bukmacherskich zamiast je wygrywać. Wobec tego pierwszą myślą jaka przychodzi racjonalnie myślącemu człowiekowi jest… grać dokładnie odwortnie. Nie masz szans na zarobienie pieniędzy jeśli chcesz grać na „pewniaki” czy niskie kursy – takie typy często są kompletnie nieopłacalne, gdyż posiadają niską wartość.

Nie wolno nam zapomnieć również o tym, że bukmacherzy to nie instytucje charytatywne, które rozdają pieniądze na prawo i lewo – to wielkie firmy, które chcą zarobić pieniądze i dlatego uprzykrzają życie, dając złudną nadzieję na zarobienie pieniędzy, a tak naprawdę mają przewagę, między innymi zaniżając kursy poprzez wprowadzenie marży bukmacherskiej. Nikt jednak nie jest nieomylny, dlatego jeśli będziemy grali wartościowe typy bukmacherskie oraz stosowali dochodowe systemy będziemy mogli zarobić dużo pieniędzy.

NAJLEPSZE TYPY BUKMACHERSKIE

Każdy z nas na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że typy bukmacherskie, które wyznaczamy do swoich kuponów mają niebagatelne znaczenie i to one w dużej mierze decydują o tym czy uda nam się na zakładach bukmacherskich zarobić pieniądze czy też raczej obejdziemy się smakiem i znajdziemy się wśród licznego grona 95 % osób, które tracą pieniądze w ten sposób zamiast je zarabiać.

Jak zatem znaleźć się w 5 % grupie szczęśliwców i zarobić na zakładach bukmacherskich pieniądze ? Trzeba wyznaczać odpowiednie typy bukmacherskie. Skąd je wziąć ?

Rodzaje typów bukmacherskich

Typy bukmacherskie mogą pochodzić z dwóch źródeł :

 • Własnej analizy
 • Osób trzecich, te natomiast rozróżnić można na :
 1. Typy bukmacherskie bezpłatne
 2. Typy bukmacherskie płatne

Własna analiza zmusza nas do tego by posługując się własną wiedzą, umiejętnościami oraz nabytymi informacjami (między innymi statystykami) odnaleźć odpowiedź na to jakie mecze warto postawić na swoim kuponie.

Jeśli jednak nasze typowania nie przynoszą nam zamierzonego rezultatu i zamiast zarabiać pieniądze, częściej je tracimy możemy skorzystać z pomocy osób trzecich. Bezpłatne typy bukmacherskie możemy znaleźć w Internecie wyszukując odpowiednie blogi, na kartach którego autorzy zapisują swoje przemyślenia na temat wartościowych typów bukmacherskich. Dokładnie tego rodzaju wskazówki znajdziemy na forach, których tematyką są ogólnie rozumiane zakłady bukmacherskie. W takich miejscach codziennie pojawiają się setki typów, które w ocenie użytkowników forum są warte zagrania (można na nich zarobić).

JAK ZAROBIĆ NA ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Rozwiązanie z wybraniem bezpłatnych typów bukmacherskich wcale nie musi oznaczać, że będą one mniej skuteczne od płatnych. Dlaczego ? Ponieważ czasami wiedzą dzielą się ludzie, którzy naprawdę mają o tym pojęcie i chcą się powiedzmy sobie „popisać” przed innymi. Często również takie typy bukmacherskie są udostępniane, bo pozwala to ich autorom uczestniczyć w różnych konkursach z nagrodami.

Minusem bezpłatnych typów bukmacherskich jest fakt, że możemy otrzymywać je nieregularnie. Skoro ktoś robi coś zupełnie za darmo to nie mamy prawa wymagać od niego by zapewnił nam dostęp do typów bukmacherskich kiedy tylko sobie tego zażyczymy. Musimy być przygotowani na taką sytuację, w której będziemy chcieli skorzystać z porady, ale autor bloga czy poczytnego tematu na forum bukmacherskim nie zdecyduje się dodać nowego wpisu.

Płatne typy bukmacherskie najczęściej kojarzą nam się ze sprawdzoną skutecznością. Ale czy tak faktycznie jest w rzeczywistości ? Skoro ktoś pobiera opłatę za udzieloną poradę to najczęściej powinien robić to fachowo, choć nie możemy mieć 100 % pewności. Jeśli jednak wydaje nam się, że autor takich typów jest człowiekiem godnym zaufania, przedstawia dowody swoich wygranych, a cena nie jest zbyt wygórowana to możemy skusić się skorzystać z takich typów. W tym przypadku na pewno możemy liczyć na to, że właściwe typy bukmacherskie trafią na naszą skrzynkę mailową czy też do skrzynki odbiorczej naszego telefonu.

Najprościej jednak będzie jeśli skutecznie będziemy wyznaczali typy bukmacherskie SAMI ! Wymaga to jednak od nas wiedzy (nie tylko na temat samego sportu, ale i odpowiednich umiejętności analizowania, tak by dobrze wyznaczyć prawdopodobieństwo zdarzenia). Jeśli jednak będziemy potrafili wyznaczać typy bukmacherskie na własną rękę to nie tylko zapewnimy sobie najwyższą ich skuteczność, ale zawsze będziemy mieli je „pod ręką”.

Tak jak już wspomniano by wyznaczać dobre typy bukmacherskie musimy zadbać o najwyższą skuteczność W STOSUNKU do prawdopodobieństwa . Co to oznacza ? Ano nic innego, że czasami lepiej jest mieć mniejszą skuteczność typowań, ale przy wyższym kursie.

Jeśli chcemy rzetelnie ocenić jaka jest skuteczność naszych typowań to możemy przeprowadzić ciekawą analizę.

JAKIE GRAĆ TYPY BUKMACHERSKIE ? [SPRAWDŹ SWOJĄ SKUTECZNOŚĆ]

Najprościej będzie jeśli mamy dostęp do swoich archiwalnych typów i podzielimy je według następującego schematu :

KURS SKUTECZNOŚĆ [%]
1.01 – 1.39 76 %
1.4 – 1.79 59 %
1.8 – 2.49 48 %
2.5 – 3.9 39 %
>3.91 11 %

 

Na pierwszy rzut oka zastanawiać będziemy się co jest dla nas najbardziej opłacalne ? Pierwsza grupa ma dużą skuteczność, ale dość niskie kursy. Środkowa posiada fajne kursy i niezłą skuteczność i wydaje się być najbardziej opłacalną. Czy tak jest w rzeczywistości ?

Tak opracowana tabela pozwoli nam odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie „które typy bukmacherskie są dla nas opłacalne”. By poznać odpowiedź musimy :

Pomnożyć średni kurs każdej z grup (na przykład średni kurs dla 1.01 – 1.39 to 1.2) przez naszą skuteczność.

Przykładowo zakładamy, że zebraliśmy następujące dane i otrzymaliśmy taki oto wynik :

KURS SKUTECZNOŚĆ[%] WYNIK
1.01 – 1.39 76 % 0.912
1.4 – 1.79 59 % 0.941
1.8 – 2.49 48 % 1.029
2.5 – 3.9 39 % 1.248
>3.91 (śr. 6.62) 11 % 0.728

 

W rzeczywistości okazało się, że skuteczność na poziomie 39 % wystarcza by grupa przedostatnia okazał się najbardziej opłacalną do zarabiania na zakładach bukmacherskich. Z tego wynika, że najlepiej jest grać typy bukmacherskie niekoniecznie o wysokiej skuteczności, ale JAK NAJWYŻSZYM WSPÓŁCZYNNIKU RÓWNANIA ŚREDNI KURS * SKUTECZNOŚĆ !

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI

Na nic zdadzą się trafne typy bukmacherskie jeśli cegiełki do naszego sukcesu nie dołoży najlepszy system bukmacherski. Stanowi on wszelkie normy i wyznaczniki, które podpowiadają nam jak grać – wybierać typy czy dobierać stawkę. Dobry system bukmacherski zawiera nie tylko podpowiedzi co do tego jak wyznaczać stawkę, ale także mówi jaki jest cel naszej gry – przy jakim zarobku lub stracie wycofamy się z gry.

Pamiętajmy wszakże, że różnica pomiędzy człowiekiem zarabiającym pieniądze na zakładach bukmacherskich a hazardzistą jest bardzo cienka, ale wymowna. Ten pierwszy wie jak grać, ile chce wygrać lub ile może stracić, a ten drugi nigdy nie mówi stop, nigdy nie pasuje, gra do oporu i na koniec traci swoje pieniądze.

TWORZYMY DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

System bukmacherski

Drugim najważniejszym elementem układanki pod tytułem „Ogrywamy Bukmachera” prócz typów bukmacherskich (skutecznych i wartościowych) jest posługiwanie się dochodowym systemem bukmacherskim. Ale czym taki system w ogóle jest ?

CECHY DOBREGO SYSTEMU BUKMACHERSKIEGO

Za system bukmacherski uznać możemy nasz sposób (strategię) gry, czyli to w jaki sposób mamy zamiar dojść do bogactwa, a konkretniej rzecz ujmując :

 • Jakie typy bukmacherskie będziemy stawiali
 • W jaki sposób będziemy dobierali stawki do kolejnych zakładów
 • Jaki jest nasz pułap zysku lub straty przy którym system zakończy swój tok
 • Sugestie co do gry (na przykład nie grać meczów ulubionej drużyny)

To podstawowe cztery elementy jakie zawierać powinien w sobie każdy system bukmacherski (który oczywiście ma przynosić nam zyski). Zacznijmy analizę każdego z tych elementów by przybliżyć dlaczego są one tak ważne.

najlepszy system bukmacherski

Typy bukmacherskie – w osobnym rozdziale pisaliśmy o tym jak dobierać wartościowe typy i jak sprawdzić, które z naszych typowań do takich należą. Musimy zaznaczyć sobie jaki rodzaj typów będziemy grali, ponieważ system bukmacherski wymaga od nas działania niczym „maszyna”. Co mamy na myśli ? Ano to, że jeśli za każdym razem będziemy zastanawiali się co zagrać to często (z powodu złej analizy, zmęczenia psychicznego) możemy zagrać typy bukmacherskie, które są bezwartościowe. Jeśli jednak na początku kreacji naszego systemu bukmacherskiego powiedzieliśmy sobie jasno „gram przeciwko faworytom na których kurs wynosi do 1.55” to mamy od razu wytyczone, które typy bukmacherskie gramy, a które nie. Koniec, kropka. Dzięki takiemu przygotowaniu możemy być pewni, że nasz sposób gry jest usystematyzowana, a my mamy gwarancję, że nie popełnimy żadnego błędu w doborze typów.

Sposób dobieranie stawki – inaczej nazywany systemem zarządzania budżetem oznacza to w jaki sposób zastanawiamy się nad wysokością stawki w kolejnym zakładzie. Zauważmy, że nasze poprzednie typowanie mogło nam przynieść wygraną i zysk lub przegraną i to już w pewien sposób wpływa na to co musimy zrobić. Jeśli wygraliśmy, to możemy kontynuować grę tą samą stawką, jeśli jednak poprzedni typ bukmacherskie był przegrany to musimy tak dobrać stawkę do następnego zakładu by przy wygranym zakładzie wyjść na plus.

Zatem powinno to przybierać taką formę :

Stawka = stracony kapitał / kurs    >> W ten sposób wyliczymy jaką stawkę musimy postawić by odrobić  to co do tej pory przegraliśmy. Do tego oczywiście doliczamy „x stawki” by wyjść na plus i coś zarobić.

Istnieje wiele sposobów dobierania stawki, wszystkie oparte są na wyliczeniach matematycznych. Można stosować systemy progresji, d’Alembert, Labourche, stałego zysku czy procentowego zysku z każdego zakładu.

Wszystkie te systemy różnią się agresywnością, a zatem wysokością potencjalnych zysków i strat.

Bardziej agresywne systemy wymagają od nas posiadania większego kapitału, ponieważ stawki rosną bardzo szybko wraz z kolejnym etapem, ale za to zyskujemy gdy uda nam się trafić zakład, bo dzięki temu zarobimy nieco więcej.

Gdy jednak decydujemy się wykorzystywać systemy nieco bardziej defensywne, nie musimy dysponować wielkim budżetem, bo stopień wzrostu stawek nie jest tak szybki, ale też potencjalny zysk nie jest tak duży jak przy agresywniejszych systemach.

Naszym priorytetem powinno jednak być to by zapewnić sobie odpowiedni kapitał do gry, czyli najpierw skupmy się na tym by zabezpieczyć swój system bukmacherski na odpowiednią ilość progów gry, a dopiero potem liczmy zyski.

Na jak długo powinien nam wystarczyć nasz budżet ? Przynajmniej kilka (5-6) progów gry. Wszystko jednak uwarunkowane jest od naszej skuteczności przy danej wysokości kursów. Musimy zakładać, że coś pójdzie nie tak i przez kilka serii nie trafimy wyniku, dlatego dobierając sposób wyznaczania stawki miejmy to na uwadze.

Pułap zysków i strat – nic nie jest doskonałe, nie będzie nim również żaden system bukmacherski, bo niemożliwością jest uniknąć w rzeczywistości pewnego niekorzystnego zbiegu okoliczności, na skutek którego przez długi okres czasu nie uda nam się trafić naszych typów. Dlatego też każdy system (nawet najbardziej doskonały) powinien to zakładać, a my sami musimy wyznaczyć sobie wartości zysków i strat przy których zakończymy naszą grę. Ma to znaczenie, ponieważ jeśli dojdziemy do zadowalającego nas zysku skończymy grę – będziemy cieszyli się wygranymi pieniędzmi, a potem rozpoczniemy grę od początku tym samym zapewniając sobie, że nie utracimy tego co do tej pory zarobiliśmy.

Pułap strat przy którym kończymy grę jest również ważny, bo czasem może zdarzyć się tak, że coś nas zawiedzie (na przykład typy bukmacherskie) i nie dane nam będzie zarobić pieniędzy. Nie warto zatem brnąć w coś co nie przyniesie nam korzyści finansowych, tym samym jeśli dojdziemy do pewnego momentu, w którym straciliśmy w naszej opinii wystarczająco dużo to kończymy grę.

Sugestie co do gry – każdy kto ma za sobą jakąś przeszłość w zakładach bukmacherskich na pewno bez problemu wskaże swoje słabe strony, do których należeć mogą między innymi :

 • Słabe wyniki osiągane gdy gramy pod wpływem emocji (chcemy szybko odegrać stracony kapitał ; stawiamy bardzo wysokie stawki po tym jak udało nam się wygrać nieco więcej) ;
 • Błędnie oszacowane prawdopodobieństwo typów gdy stawiamy na swoją ulubioną drużynę lub reprezentację narodową

To tylko przykłady tego czego dotyczyć mogą sugestie co do gry. W każdym bądź razie stanowią one podsumowanie naszego systemu bukmacherskiego i zawierają dodatkowe informacje co robić, a czego unikać podczas naszej gry. Jeśli uda nam się wyznaczyć takie sugestie na pewno tego nie pożałujemy.

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI