Menu

JAK OBSTAWIAĆ MECZE?

Zasadnicze pytanie – jak obstawiać mecze – rodzi się w głowie każdego kto chciałby zarabiać na zakładach bukmacherskich. Można by powiedzieć prosto – tak, żeby wygrywać. Ale czy to cokolwiek wyjaśnia? Oczywiście, że nie. Dlatego postaram się powiedzieć jak obstawiać mecze, żeby zarabiać.

W głównej mierze obstawiam mecze piłki nożnej, dlatego ten poradnik skupi się w głównej mierze właśnie na obstawianiu futbolu u bukmachera. Być może obstawianie meczy innych dyscyplin sportowych różni się od mojego sposobu, ale podejrzewam, że wiele cech jest wspólnych. Zakłady bukmacherskie rządzą się bowiem pewnymi zasadami, które są stałe.

Dlaczego warto wiedzieć jak obstawiać mecze?

Musisz wiedzieć jak obstawiać mecze, bo to podstawowa (i szalenie ważna) umiejętność, która w dużym stopniu zadecyduje czy (i ile) będziesz zarabiał na zakładach bukmacherskich. Jeśli Twoje typy na mecze będą nieudolne, Twój system nieskuteczny to będziesz ciągle tracił pieniądze. A tego przecież nie chcesz, prawda?

Logicznym tokiem myślenia można dojść do wniosku, że im lepiej, trafniej i dokładniej obstawiasz mecze, tym lepsze wyniki finansowe osiągasz obstawiając zakłady u bukmachera.

Czy można nauczyć się obstawiać mecze?

Tak, można. Zdecydowana większość osób, która zarabia na zakładach bukmacherskich również początkowo nie wiedziała jak obstawiać mecze. Teoretycznie wydaje się, że wystarczy czysta wiedza sportowa – kto w jakiej jest formie, jaki to zespół i tyle. Jednak jak pokazuje praktyka, jak pokazuje gra ludzi, którzy zarabiają na obstawianiu meczy, do sukcesu potrzebne jest coś jeszcze.

Z całą pewnością podstawową do skutecznego obstawiania meczy piłki nożnej u bukmachera jest wspomniana wiedza – to po prostu się ma. Im więcej oglądasz meczy, im więcej czytasz tym większą masz świadomość tego co dzieje się w poszczególnych drużynach i dzięki temu lepiej stwierdzasz jakie kto ma szanse na zwycięstwo.

Zawsze możesz też śledzić moje typy na mecze, które podaje regularnie.

jak obstawiać mecze

Co jest potrzebne do skutecznego obstawiania meczy?

Tak jak już powiedziałem, żeby obstawiać mecze potrzebujesz wiedzy. Im bardziej świadomym graczem jesteś, tym mniej dasz się zaskoczyć bukmacherowi. Świadomość formy obu zespołów, poszczególnych zawodników, ewentualne wykluczenia spowodowane kontuzjami, kartkami czy konfliktami w zespole to elementy, które mniej lub bardziej wpływają na szanse drużyny na konkretny wynik. Bez wiedzy o tym co dzieje się w danej drużynie, w jakiej jest formie, nie jesteś w stanie z dużą dokładnością powiedzieć jakie ma szanse na wygraną.

Czynników, które wpływają na szanse drużyny na zwycięstwo, przegraną czy remis jest multum, można by je mnożyć, ale do najważniejszych zaliczyć musisz:

 • formę w ostatnich 5-ciu meczach
 • formę u siebie lub na wyjeździe – zależy gdzie grają
 • absencje zawodników
 • morale zespołu
 • brak lub istnienie konfliktów w szatni
 • historię gry z konkretnym przeciwnikiem (np. Barcelona bardzo często przegrywa na Anoeta z Realem Sociedad, mimo, że regularnie gromi ten zespół w meczach u siebie)

Znaczenie dla ostatecznego wyniku mogą również mieć:

 • arbiter spotkania
 • skrajna pogoda
 • terminarz drużyny – np. zespół może odpuścić mecz pucharowy, bo czeka ich bardzo ważne spotkanie w lidze za trzy dni

Analizując te ważne czynniki będziesz posiadał wiedzę, która określi jakie szanse ma dana drużyna na konkretny wynik. Kiedy to wiesz, to jesteś bardzo blisko nauki skutecznego obstawiania meczy.

Co przesądza o skuteczności obstawiania meczy

Wiedza jest bardzo ważna, bo dzięki niej oceniasz prawdopodobieństwo trafienia typu. Ok, ale co mówi Ci prawdopodobieństwo 10 czy 90%? Warto postawić taki typ? A gdybym Ci powiedział, że obstawianie meczy z 20% prawdopodobieństwem jest bardziej dochodowe niż tych z 70% szans trafienia? Czy uznałbyś mnie za szaleńca? Być może, ale zapominasz o jednej rzeczy. Kursie.

Same prawdopodobieństwo trafienia nie daje Ci wystarczającej wiedzy jak obstawiać mecze, żeby zarabiać. Dopiero kiedy porównasz szanse trafienia z oferowanym przez bukmacherów kursem – dopiero wtedy możesz powiedzieć czy dany typ warto postawić. Dlaczego?

Rozsądniej jest bowiem postawić typ z 20% szans trafienia po kursie 10.0 niż typ z 60% szans trafienia po kursie 1.3, prawda?

Dlatego jeśli chcesz zarobić na zakładach bukmacherskich musisz nauczyć się skutecznie obstawiać mecze. By to robić, badaj prawdopodobieństwo trafienia, konfrontuj je z oferowanym kursem i potem decyduje czy dany typ warto postawić.

Nie zapominaj jednak o tym, że nawet dobre typy na mecze mogą niewiele dać Ci zarobić jeśli Twoje stawki są nieprawidłowe. Pomocne może okazać się skorzystanie z gotowego systemu bukmacherskiegoktóry gwarantuje około 50% czystego zysku – SYSTEM50.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

 • 220 posts
 • 184 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI