Menu

CZY WARTO GRAĆ SURE BETY ?

Tak zwane sure bety (pewne zakłady) to bardzo popularne hasło wyszukiwane przez tych, którzy chcą dowiedzieć się jak zarobić na zakładach bukmacherskich. Zatem czy warto grać sure bety, czy może lepiej nie zawracać sobie głowy i poszukać alternatywny sposób zarabiania na zakładach bukmacherskich ?

Co to SURE BETY ?

SURE BETY (z angielskiego pewne typy) to taki sposób gry (dobór typów bukmacherskich), który polega na zagwarantowaniu sobie zarobku na danym typie. Jak to możliwe ? W tym celu grający musi znaleźć ten sam zakład u przynajmniej dwóch różnych bukmacherów, po innym kursie.

Najczęściej sure bet znajdziesz tam gdzie występuje zdarzenie sportowe z dwoma możliwymi wynikami (tenis, siatkówka), choć nic nie wyklucza gry na zdarzenia z więcej niż dwoma możliwymi wynikami (wtedy osiągnięcie sure betu jest znacznie trudniejsze).

sure bet - czy warto grać

Załóżmy, że analizujemy mecz tenisowy Radwańska – Williams i uzyskujemy u bukmacherów następujące oferty.

 • Oferta 1 : Radwańska wygra 1.9 – Williams wygra 2.2

 • Oferta 2 : Radwańska wygra 2.2 – Williams wygra 1.9

Widać, że bukmacherzy przeciwnie oceniają szanse zwycięstwa obu zawodniczek, więc dzięki temu możemy zagrać sure bet.

W tym celu należy postawić dokładnie tę samą stawkę (np. 100 euro) na Williams w ofercie 1 oraz Radwańską w ofercie 2. Tym samym inwestując 200 euro uzyskamy pewny zysk w wysokości 20 euro, ponieważ :

 • jeśli wygra Radwańska to z oferty 2 wygramy 100 * 2.2 = 220 euro

 • jeśli wygra Williams to z oferty 1 wygramy 100 * 2.2 = 220 euro,

 • a koszty gry wynoszą 2 * 100 euro = 200 euro

ZALETY SURE BET

Z całą pewnością sure bety to sposób gry o niepodważalnych i bardzo mocnych zaletach :

 • pewny zysk, gwarantowany na 100 %

Ok, czy trzeba przedstawiać jakąkolwiek inną zaletę sure bet skoro mamy gwarantowany zysk w 100 % ? Wydaje mi się, że nie, bo przecież to jedyne co nas interesuje – zysk – jest zagwarantowany.

Super ! W takim razie sure bety to idealny, dochodowy i pewny system bukmacherski, tak ?

Niestety w praktyce niekoniecznie. Dlaczego ?

WADY SURE BET

SURE BETY mają również swoje wady, które skutecznie mogą wybić Ci pomysł gry właśnie w ten sposób. Co powoduje, że system bukmacherski ze 100 % gwarancją wygranej nie jest tak idealny ?

 • na przedstawionym przykładzie „fajnie” zobrazowałem to jak działa sure bet. Wystarczyło znaleźć mecz tenisa, różne kursy i zagrać za odpowiednią stawkę by zgarnąć 10 % czystego zysku. Niestety odszukanie takiej możliwości w rzeczywistości to często szukanie igły w stogu siana, które niekoniecznie musi kiedykolwiek skończyć się powodzeniem. Innymi słowy bardzo trudno jest znaleźć sure bet.
 • Nawet kiedy uda Ci się już odnaleźć sure bet, to zysk na nim nie wynosi 10 % tego co zainwestujesz, ale 0.5 %, 1 % co powoduje, że aby odczuć wygraną na sure bet musiałbyś posiadać ogromny kapitał. Jakich wygranych pragniesz ? 10 000 euro ? W takim razie przy zysku 1 % musiałbyś posiadać kapitał 1 miliona euro !
 • By grać sure bety musisz znaleźć je u różnych bukmacherów. To z kolei generuje problem lokacji Twoich środków. Nigdy nie wiesz, który bukmacher zaoferuje pożądany kurs, więc musisz posiadać depozyty u wielu bukmacherów. Wielu bukmacherów + spory depozyt u każdego = gigantyczne nakłady finansowe by grać sure bety.
 • Co jeśli obstawisz zakład u jednego bukmachera, a drugi nagle zmieni kurs, wycofa swoją ofertę lub Tobie po prostu zabraknie Internetu ? Wyobraź sobie, że postawiłeś właśnie na Radwańską 10 000 euro, ale druga oferta na Williams nagle zniknęła albo Ty nie masz dostępu do Internetu. Czy dla ryzyka 1 % zysku z sure betów naprawdę poświęcisz tak wiele ?
 • Bukmacher się pomylił (i zgodnie z regulaminem) zrobi zwrot Twojego zakładu. Ty jednak dowiesz się o tym po fakcie i Twój sure bet nie jest już pewnym zakładem, a czystym ryzykiem za ogromną stawkę !
 • Bukmacher może nałożyć na graczy stosujących taką praktykę limity, co w rzeczywistości kończy się brakiem możliwości gry na sure bety.

Czy warto grać SURE BETY

Podsumowując pytanie – czy warto grać SURE BETY ? Odpowiadam, że nie. Owszem, szansa (a właściwie pewność) na osiągnięcie zysku jest niezwykle interesująca i każdy z nas chciałby żyć w przekonaniu, że jego zarobek na zakładach bukmacherskich jest pewny, ale jak udowodniłem na przykładzie wad sure betów może wystąpić szereg czynników, które uniemożliwią grę sure betami, a także mogą nawet spowodować, że nieświadomie zaryzykujesz ogromną kwotę pieniędzy na wybrany zakład (np. drugi bukmacher wycofa ofertę). Nie wspominam już o tym, że aby znaleźć sure bet trzeba się niesamowicie wysilić, a prócz tego dysponować potężnym budżetem.

Czy gra na sure bety jest warta świeczki ? Dla mnie absolutnie nie. Według mnie istnieją znacznie lepsze systemy bukmacherskie (o niższym stopniu prawdopodobieństwa), ale za to ze znacznie bardziej interesującym wygranymi.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

 • 220 posts
 • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI