Menu

Czy warto grać progresją ?

Progresja to system bukmacherski, który wzbudza kontrowersje. Z jednej strony wielu graczy ślepo wierzy, że wreszcie znaleźli system, który zagwarantuje im zarobek i złote góry, z drugiej inni mówią, że nie ma lepszego sposobu na szybkie zbankrutowanie. Gdzie znajduje się prawda ? Czy faktycznie progresja może doprowadzić tylko i wyłącznie do utraty całego kapitału ?

Dla mnie absolutnie nie. Dla mnie progresja to bardzo dobry system, o ile tylko potrafimy wykorzystać jego zalety. Jak ?

Może na początku wytłumaczmy sobie czym dokładnie jest progresja, bo przecież nie mogę zakładać w tym momencie, że każdy Czytelnik zdaje sobie sprawę z założeń tego systemu bukmacherskiego, a raczej systemu doboru stawki do konkretnych zakładów.

Progresja – idealny system bukmacherski

Ideą progresji jest osiągnięcie zysku przy pierwszym wygranym zakładzie. Stawka wzrasta z każdym kolejnym przegranym zakładem, tak by przy pierwszym trafieniu wygenerować wspomniany zysk.

Najbardziej popularną formą progresji jest progresja na remisy, czyli stawianie remisów określonej drużyny po kursie co najmniej 3.0

Podwajając stawkę w tym sposobie gry, gracze zapewniają sobie zysk przy pierwszym trafieniu. Pozornie system jest bardzo dobry, ponieważ stawiając ciągle na tę samą drużynę musimy w końcu trafić i zarobić. Są jednak dwa problemy :

  • Zdarzyć się może czarna seria i nieprawdopodobny zbieg okoliczności w którym drużyna nie notuje remisów przez kilkanaście kolejek ;
  • Źle dobraliśmy stawkę początkową i szybko rosnąca stawka wyczerpuje nasz budżet już po kilku zakładach

Uczciwie przyznając, gdyby nie te problemy progresja byłaby żyłą złota, prawda ? Zatem postarajmy się je wyeliminować !

Drugi z problemów możemy szybko zniwelować. Wystarczy dobrać stawkę początkową tak by kapitał na naszą grę pozwolił nam zagrać co najmniej 10, a jeszcze lepiej 15 progów. Po szybkich obliczeniach część z Was na pewno powie, że przy tak niskiej stawce nie zarobicie wiele, ale co mogę poradzić na to, że Wasz kapitał jest za niski ? Polecam spróbować czy będziecie zadowolenie z PROCENTOWYCH zarobków, a jeśli tak to wtedy zwiększycie kapitał i zaczniecie zarabiać jeszcze więcej !

Pierwszy z problemów jest już nieco cięższy do wyeliminowania, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego czy drużyna będzie remisowała czy nie. Owszem może to być bardziej lub mniej prawdopodobne, ale nigdy pewne.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na pewien fakt – wszyscy gdy usłyszą słowo progresja, myślą remis. Dlaczego ? Bo tak wymyślił sobie jeden z drugim kilka lat temu, a wszyscy jak jeden mąż powtarzają ten błąd, „bo wynik prawdopodobny, bo kurs fajny” – bzdura. Dlaczego nie wykombinować czegoś znacznie lepszego. Przykład pierwszy z brzegu – zagrajmy handicap (-1) na lekkiego faworyta (kurs bez handicapu około 1.8 -2.2) na gospodarza meczu w lidze angielskiej czy niemieckiej. Tam często zdarza się, że „średniak” wygrywa u siebie z handicapem bez problemu. To tylko przykład dobrego typu bukmacherskiego do progresji (lepsze trzymam w zanadrzu dla samego siebie : ) ).

Pragnę Wam tylko uświadomić, że progresja nie jest złym systemem. Ona jest BARDZO DOBRYM SPOSOBEM NA ZAROBEK, ale niepotrzebnie wszyscy grają ją tym samym sposobem. Wystarczy przemyśleć cały ten pomysł, dobrać INNE typy aniżeli gra na remisy i z progresji wyciągnąć możemy całkiem pokaźne wyniki finansowe.

czy warto grać progresją

Przykładowo rozpisana progresja na remisy

Za mały budżet na progresję ? [ROZWIĄZANIE]

Jeśli borykamy się z problemem zbyt małego budżetu na progresję, pamiętajmy, że stawka rośnie tym szybciej im niższe kursy gramy. Jeśli decydujemy się grać kursy w okolicach 3.0 to nasza stawka będzie musiała wzrastać praktycznie dwukrotnie przy każdym kolejnym zakładzie. Dlatego jeśli czujemy się mocni w typowaniach wysokich kursów, możemy sprawdzić czy przewidywanie dokładnych wyników czy meczów z handicapem nie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Pamiętamy, że wystarczy jeden trafny typ by wyjść na plus, a stawki przy kursach rzędu 8 czy 12 nie rosną tak szybko jak przy 3 i czasami zdarzy się tak, że wcale nie musimy podnosić stawki przez dwa czy trzy typowania, co na pewno jest fajnym rozwiązaniem dla osób z mniejszym kapitałem.

Jeśli jednak będziemy upierali się przy tym by zwiększać stawki za każdym kolejnym przegranym zakładem zagwarantujemy sobie w ten sposób maksymalny zysk z progresji, co na pewno mocno ucieszy nas przy trafionym zakładzie.

Czy warto grać progresją ? [Zakłady bukmacherskie]

Podsumowując nie traktuj progresji, jako grze opartej o typowanie remisów i lawinowo rosnących stawkach. To błędne przekonanie ludzi, powielane we wpisach na licznych forach, gdzie ludzie zamieszczają swoje typy bukmacherskie. Progresja to jedynie system doboru stawki, a to na jakie typy będziemy ją stosowali zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli mogę doradzić coś od siebie to radzę grać progresję na jak najwyższe kursy, ale tam gdzie nasza skuteczność pozostaje na jako-takim poziomie. Mam na myśli by przekalkulować na jakich typach mamy największy stosunek wysokości kursów do trafnych typów i właśnie przy nich stosować progresję – na pewno się nam (to znaczy Wam) opłaci.

One comment

1 Pings/Trackbacks for "Czy warto grać progresją ?"
  1. […] Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wykorzystywać progresywny system doboru stawki w inny interesujący sposób. Zachęcamy do przeczytania osobnego wpisu – kiedy progresja jest opłacalna ? […]

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 178 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI