Menu

CO OBSTAWIAĆ U BUKMACHERA?

Zastanawiasz się co u bukmachera jest najlepiej obstawiać? Pytanie te ma rozwiać Twoje wątpliwości jak zarabiać na zakładach bukmacherskich? Otóż dobrze myślisz, ponieważ skuteczność typów ma ogromne znaczenie i determinuje czy uda Ci się ograć bukmachera, czy niestety wciąż będziesz tracić pieniądze.

Skuteczność typów jest ważna, ale nie przesądza jednoznacznie o tym czy na zakładach bukmacherskich zarobisz pieniądze, czy nie. Trzeba pamiętać o tym, że nawet przy niskiej skuteczności typowań, ale dość wysokich kursach i grze systemem bukmacherskim możesz zarabiać pieniądze. I to nie małe.

By tak się jednak stało musisz mieć system bukmacherski oraz w miarę dobrze typować wysokie kursy.

Jeśli chcesz znaleźć interesujący system bukmacherski to zajrzyj tutaj.

A co oznaczają wysokie kursy? Dla niektórych będzie to 2.5, dla innych 5.0, a dla mnie może być 15.0, prawda? Otóż nie ma jednej definicji wysokich kursów, ale z całą pewnością powinniśmy traktować kursy powyżej 4.5 jako wysokie. Niemniej jeśli kursy rzędu 3.5 będziesz trafiał z 50% skutecznością to również będzie bardzo dobrze:)

Jakie typy obstawiać, żeby wygrywać?

Musisz się skupić na tym, żeby obstawiać takie typy, jakie przynoszą Ci zyski. Może to zabrzmi banalnie śmiesznie, ale tak właśnie jest. Otóż nie sugeruj się tym, że „gościu na forum” zarabia obstawiając dokładne wyniki – bo Tobie może to po prostu nie wychodzić.

Fakt, że inni nie potrafią zarabiać systemem bukmacherskim, jakim jest progresja na remisy wcale nie musi oznaczać, że Tobie się nie uda.

Na ten moment nie sugeruję Ci jakie typy powinieneś obstawiać, ale pokazuje, że na pewno nie ma się co sugerować wynikami osiąganymi przez innych (no chyba, że będziesz grał dokładnie tak samo jak te osoby).

Powinieneś grać na takie typy jakie przynoszą Ci zysk. W takim wypadku musisz sprawdzić jakie typowania dają Ci najlepsze rezultaty. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale na co dzień ciężko jest dostrzec skuteczność swoich typów. Musisz zebrać dane z miesiąca, kilku miesięcy czy nawet roku i sprawdzić dzięki jakim typom wygrywałeś, a przez które traciłeś pieniądze. Mając taką wiedzę będziesz mógł powiedzieć, które Twoje typy są dla Ciebie dobre.

Co jeśli żadne z moich typów nie są dobre?

Jeśli rzadko kiedy udaje Ci się zarobić na zakładach bukmacherskich, to przede wszystkim powinieneś rozważyć zakup systemu bukmacherskiego. Wtedy nie musisz się martwić o to co stawiać – dostajesz gotowe informacje i czekasz na wygraną.

co obstawiać u bukmachera

W każdym razie jeśli rzadko kiedy wygrywasz na zakładach bukmacherskich to powodów może być kilka:

 • Twoje typy są niskiej jakości,
 • stawiasz złe stawki,
 • źle analizujesz mecze,
 • nie znasz się na sporcie,
 • poddajesz się emocjom.

Brzmi brutalnie ale taka najczęściej jest prawda. Przykro mi. Nie martw się jednak, bo możesz to zmienić. Sprawdź czy:

 • grasz na niskie kursy (nie przekraczające 1.5),
 • grasz pod wpływem emocji,
 • stawiasz na mecze, dyscypliny, na których się nie znasz,
 • stawiasz „po kursach”,
 • stawiasz, „bo inni tak postawili”,
 • stawiasz, „bo musisz coś postawić”,
 • stawiasz, żeby podbić kurs,
 • stawiasz, „bo to pewniak”.

Jeśli robisz cokolwiek z powyższych czynności to przestań. Im więcej razy odpowiedziałeś sobie „tak, właśnie tak robię” na powyższe podpunkty, tym MNIEJSZE są Twoje szanse (obecnie) na to, że zarobisz na zakładach bukmacherskich.

Co obstawiać, żeby wygrywać?

Co zatem powinieneś obstawiać, żeby wygrywać kupon za kuponem u bukmachera? Nie wiem czy trzeba wygrywać kupon za kuponem, ważne jest przecież żeby zarabiać, prawda?

Kluczem do pokonania bukmachera jest byś obstawiał wysokie kursy z jak najwyższą skutecznością. Nie ma jednoznacznej recepty, którą mógłbym Ci teraz podać, bo jak wspomniałem ktoś z nas lepiej będzie obstawiał dokładne wyniki, a ktoś inny lepiej zakład „wynik do przerwy, wynik całego meczu”. W obu tych przypadkach mamy do czynienia z systemem bukmacherskim opierającym się o grę na wysokie kursy, ale dotyczącego zupełnie innych typów.

jak wygrywać na zakładach bukmacherskich

Musisz samemu odkryć, które z typów na wysokie kursy są dla Ciebie najbardziej optymalne (czytaj skuteczne i dochodowe). Kiedy tego się dowiesz powinieneś zastanowić się nad tym jak dobierać stawki do stworzonego przez Ciebie systemu obstawiania.

Stawki to druga połowa sukcesu

Nawet bardzo dobre typy na wysokie kursy ze sporą skutecznością mogą okazać się niewystarczające jeśli nie będziesz dobrze dobierał stawek. To właśnie prawidłowy wybór stawek pozwala przekształcić niską skuteczność u bukmachera w spore zarobki (np. dzięki progresji czy stawkom modulowanym).

Każdy system opierać się może o całkowicie odmienne sposoby dobierania stawek i podobnie jak w przypadku typów, również w przypadku progresji nie ma jednoznacznej recepty na to jakimi stawkami jest grać najlepiej. Znów musisz sprawdzać i analizować wyniki, żeby podjąć najbardziej optymalną decyzję dla Ciebie.

I dzięki temu zarobię na zakładach bukmacherskich?

Tak, dzięki temu zarobisz na zakładach bukmacherskich. Brzmi prosto, ale jednak chciałbym Cię ustrzec, że w rzeczywistości takie nie jest. Przede wszystkim trwa to sporo czasu – zanim dojdziesz do wniosków jakie typy są dla Ciebie najlepsze, co powinieneś obstawiać u bukmachera, nauczysz się takie typy wybierać, a potem dobierać do nich stawki może minąć czasu. Możesz iść na łatwiznę i kupić system bukmacherski, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś spróbował pokonać bukmachera samodzielnie.

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

 • 220 posts
 • 184 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI