Menu

ALEŻ SZKODA ! NAJWIĘKSZY PARADOKS EURO 2016

Niestety, ale wspaniały sen Polski na EURO 2016 zakończył się. Chociaż jeszcze nie tak dawno remis z Portugalią w ćwierćfinale EURO bralibyśmy w ciemno, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i koniec jest trochę niesmaczny, bo odpadamy po karnych z Portugalią. Z całym przekonaniem i odpowiedzialnością mówię Polacy, BRAWO ! Brawo, brawo, brawo ! Doszliśmy do ćwierćfinału Mistrzostw Europy i byliśmy o krok od awansu do półfinału EURO 2016 ! W społeczeństwie usłyszeć można przeważające głosy zachwytu nad grą naszej Reprezentacji. To wspaniałe, że grając w ćwierćfinale Mistrzostw Europy przeciwko Portugalii potrafiliśmy grać jak równy z równym, ba my graliśmy lepiej od Portugalii !

Owszem „niedzielni kibice” mogą wskazywać, że przez pewien okres czasu cofnęliśmy się do defensywy, że to Portugalia przeważała, ale taka była nasza taktyka, do 33 minuty podyktowana wspaniałym wynikiem. Jak zatem można narzekać na drużynę, która zaszła tak daleko, która biła się z faworyzowaną Portugalią w heroicznym boju, odpadając pechowo po rzutach karnych ?

Nie rozumiem również jak można w jakikolwiek sposób krytykować Kubę Błaszczykowskiego ! Facet, który strzelił gola w meczu z Ukrainą i dał zwycięstwo, strzelił gola Szwajcarii w 1/8 finału, pomylił się w karnych. Ale w karnych mylili się najwięksi piłkarze w historii, Platini, Baggio, Beckham czy inni. Ktoś musiał się pomylić, pech chciał, że trafiło na naszego zawodnika, na Kubę Błaszczykowskiego. Ten kto jednak ma do niego o to jakiekolwiek pretensje, po prostu nie zna się na piłce nożnej. Koniec, kropka.

Skoro gra w ćwierćfinale, dojście jedną nogą do półfinału EURO 2016 jest takim sukcesem, to dlaczego pozostaje niedosyt ? Przede wszystkim, że odpadamy niezasłużenie.
Oto największy paradoks EURO 2016 :

  • Reprezentacja Polski odpada nie przegrywając żadnego meczu w 90 minutach !
  • Portugalia awansuje do półfinału nie wygrywając żadnego meczu w 90 minutach !

Brawa dla Polaków należą się również za to, że ani przez jedną sekundę nie przegrywaliśmy meczu na tym turnieju ! Albo remisowaliśmy, albo to rywale musieli gonić wynik.

Przy okazji podsumowania EURO 2016 w wykonaniu Polaków chciałbym również nawiązać do mniejszej lub większej krytyki, która podczas turnieju spadała na Arka Milika i Roberta Lewandowskiego. Co ciekawe podczas oglądania meczów Polaków w większym gronie słyszałem również głosy „Mógł zmienić Krychowiaka”. Matko Boska ! NIEDZIELNI KIBICE !

Robert Lewandowski nie strzelał tylu goli co w Bayernie Monachium, bo jego rola w drużynie była inna. Ściągał on bowiem uwagę obrońców na siebie, dzięki czemu Arek Milik czy Kuba Błaszczykowski mieli przestrzeń i mogli strzelać gole. Celem Roberta Lewandowskiego w taktyce Adama Nawałki było przytrzymywanie piłki. Często atakowaliśmy znikomą liczbą zawodników, a zadaniem Roberta było przetrzymanie piłki aż nadbiegną koledzy z drużyny.

Arek Milik nie był może tak skuteczny jak mógłby być, ale przecież dochodził on do sytuacji, strzelił gola i dawał sporo drużynie, umiejętnie utrzymując się przy piłce. Owszem, że Milik mógł strzelić coś więcej (np. z Niemcami), ale to bardzo młody zawodnik, do którego nie można mieć pretensji. Z całą pewnością będziemy mieli z niego jeszcze wielkie korzyści.

Jakakolwiek krytyka Krychowiaka to największy absurd jaki słyszałem w piłce nożnej, a ten kto wypowiada takie słowa jest kompletnym ignorantem, który nie ma pojęcia o piłce nożnej ! Rola Grzegorza Krychowiaka na boisku jest taka, że gra jako defensywny pomocnik, który zabezpiecza naszą drużynę przed kontrami, przetrzymuje i rozdziela piłki, kiedy potrzeba daje się sfaulować. Innymi słowy, wprowadza bezpieczeństwo i spokój w naszej linii pomocy, a jego celem nie jest strzelanie bramek czy asystowanie kolegom.

Z mojej strony wielka bura dla każdego kto w jakikolwiek sposób psioczy na wynik Polski na EURO 2016. Owszem, pozostaje niedosyt, bo przecież półfinał był tak blisko, a dodatkowo odpadamy pechowo, bo co innego przegrać po karnych, a co innego ulegając jak Hiszpanie Włochom 0:2. Jakby jednak nie patrzeć gra reprezentacji na EURO 2016 była wspaniała. Wielkie gratulacje i podziękowania w stronę piłkarzy, którzy pokazali, że potrafią grać na najwyższym, europejskim poziomie. Na uwagę zasługują przede wszystkim Łukasz Fabiański, Kamil Glik, Michał Pazdan, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Błaszczykowski i Robert Lewandowski ! Równie wielkie zasługi w naszym sukcesie na EURO 2016 ma ADAM NAWAŁKA ! I apeluję do Pana, Panie Selekcjonerze, niech Pan zostanie i poprowadzi nas do jeszcze większych sukcesów, może do Mistrzostwa Świata w 2018 !

Adam Nawałka, to pierwszy trener od wielu lat, który ma klasę, potrafi się wysłowić po polsku składając zrozumiałe zdania, trener, który zbudował drużynę, drużynę grającą według pewnego pomysłu, schematu, taktyki. 

Brawo Adam Nawałka, Brawo Polska !

 

 

No comments

Dodaj komentarz

Polecane

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI
BETFAIR EBOOK
system bukmacherski
DOCHODOWY SYSTEM BUKMACHERSKI

Licznik danych

  • 220 posts
  • 184 comments

NAJLEPSZY SYSTEM BUKMACHERSKI